Jak si upevnit vlastní zdraví a přitom se z toho nezbláznit?

Je nový rok, nový start, nový životní styl, zhubnu pár kilo, budu se cítit líp. Od teď bude všechno jinak, nové, lepší, zdravější. Určitě si každý z nás už někdy takové předsevzetí dal, aspoň všichni víme o čem píšu. Ano, ani já jsem nebyla výjimka, dělala jsem to každý rok, ale mně teda taková předsevzetí nikdy dlouho nevydržela. Někdy jsem na sebe byla přísná a potrápila jsem se několik týdnů, ale popravdě to bylo většinou pár dní než týdnů.

Jak to většinou začíná?

Vánoční období je náročné samo o sobě, o tom určitě nic psát nemusím. Hodně jídla, sladkostí, punče a jak už to bývá, méně pohybu. Pak přijdou výčitky svědomí po celém měsíci, který si užijete naplno a řeknete si DOST! Ještě počkám do Silvestra a pak začnu.

Pak nastane zlom. ZAČNU. Ale s čím, jak, kde, jakým způsobem, kdo mi pomůže? Takové otázky jsem si kladla taky. Nejdřív jsem si říkala, že to přece nemůže být tak složité, třeba na to všechno jít selským rozumem, tak nějak logicky. Je to přece naprosto jednoduché. Žít zdravě, přece není žadný problém. Vždyť už předtím jsem žila poměrně zdravě, tak to teď jen trošku upravím a bude. Začala jsem brouzdat internetem, abych si trošku utřídila informace a našla své nastavení a cestu, kterou se chci vydat.

A teď to přišlo.

Po pár hodinách strávených surfováním na stránkách o zdraví a zdravém stravování jsem začala propadat panice. Nejsem žádná citlivka a dokonce mám i vzdělání v podobném oboru, ale tohle už bylo moc i na mě. Paleo, low-carb, vegetarianství, veganství, raw strava atd. Jak si normální člověk má vybrat správný stravovací směr, když mu všichni tvrdí, že právě ten jeho je ten nejlepší? Cítila jsem se přehlcená obrovským množstvím většinou i nepravdivých informací. Myslím si, že nejsem jediná. Ono je fajn, že má člověk možnost získat informace, ale tady jsem zastánce kvality před kvantitou.

Po několika nevydařených pokusech vyzkoušet ten či onen stravovací směr, jsem přišla na to, že mému tělu spíše škodím, než pomáhám. A to doslova. Špatná kvalita vlasů, horší pleť a o hubnutí se ani nebavím. Teď už vím, že mému tělu něco chybělo. Po všech zkušenostech jsem se rozhodla vzít zodpovědnost za své zdraví plně do svých rukou a začala jsem ve výživě vzdělávat.

Byla jsem docela vyvedená z omylu, když jsem se dozvěděla jak je to opravdu s potravinami, které si běžně v obchodě kupujeme a považujeme je za zdravé. Kolikrát si říkám, že to bylo fajn žít v nevědomosti, ale na druhou stranu jsem ráda, že jsem otevřela oči a opravdu už si dávám pozor, co svému tělu dávám, protože ani sebelepší auto vám bez dobrých pohoných hmot nepojede.

Jsem ráda, že jsem se naučila co je to zdravá strava a opravdové potraviny a že vám své vědomosti mohu předat dál.
Základ je nebrat zdravou stravu a zdraví jako nějakou dietu se zákazy, nebo něco co budu dělat pár měsíců a pak to zase bude v pohodě. Je třeba se naučit ,že je to náš nový životní styl a ten pomalu tvarovat k dokonalosti krok za krokem.

Právě na mém blogu se dozvíte všechny potřebné informace jak si své zdraví podpořit a přitom se z toho nezbláznit.

Markéta Tomanová
Jsem farmaceutka a expertka na výživu, orthomolekulární medicínu a mikrobiom. Mým posláním je učit lidi naslouchat vlastnímu tělu. Poradím Vám jak si zdraví udržet a tak si užívat života naplno! Pomohla jsem už hodně lidem vyřešit komplexně jejich zdravotní potíže, pomohu i Vám. Cesta je cíl a tou Vás ráda provedu. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů