Vsaďte na kvalitu
Říkáte si, že je to úplně jasné a že výběr vhodného doplňku stravy je naprostá brnkačka? Nebo patříte naopak k těm, kteří se na širokém poli doplňků stravy doslova ztrácejí?
Pro obě skupiny mám pár důležitých informací. Není suplement jako suplement a také není jeden konkrétní doplněk stravy vhodný pro každého z nás. Výběr vhodného doplňku stravy není v dnešní době tak jednoduchá věc, jak to na první pohled vypadá.
V poslední době na našem trhu bohužel převládá kvantita nad kvalitou. Firmy na nás chrlí obrovské možství ne až tak kvalitních produktů ve snaze vydělat čím dál tím více peněz. A pokud se o kvalitu moc nezajímáme, tak firmám hrajeme pěkně do karet.
Jak ale rozeznat tu správnou kvalitu od kvantity?
Můžu vám k tomu uvést jeden zajímavý příklad. Před nějakou dobou jsem byla na návštěvě mé dlouholeté kamarádky. Při kávičce, kterou jsme popíjely, přišla řeč na doplňky stravy.
Kamarádka Zuzka ráda sportuje a sportu se v tu dobu začala věnovat naplno se rozhodla, že by bylo vhodné si koupit nějaký doplněk stravy s obsahem hořčíku. Tak taky udělala. „ Když už tady mám takovou odbornici na suplementy, mohla by jsi se podívat na složení toho mého magneska a zda vůbec to dávkování odpovídá mým potřebám?“
Hned jsem se vrhla do analýzy nejmenovaného produktu. V tom se opravdu vyžívám, je to někdy tak napínavé jako číst detektivky.
Na první pohled pro laika v tom žádný problém nebyl. Pěkná krabička, na ní nápis MAGNESIUM 300 mg v jedné tabletě. Super! Denní dávku můžeme pokrýt jedinou tabletou, co víc si přát. Skoro ideální. Ideál se rozplynul jakmile jsem krabičku otočila na složení produktu. Teď problém přišel.
Málem mně vypadly oči z důlků.
Běžný člověk si řekne, fajn vysoce dávkované magnesium (hořčík). V žádném případě se ale nejednalo o 300mg čistého hořčíku, ale o 300 mg hořčíku navázaného ve sloučenině soli. Přesně toto konkrétní složení soli, které daný produkt obsahoval, se v těle strašně špatně vstřebává.
To znamená, že tělu moc hořčíku nedoplníte. Po přepočtu na čisté magnesium jsem se dostala asi na 15 mg na jednu tabletu. O ostatích zbytečných a tělu ne zrovna prospěšných pomocných látkách se ani nebavím.
Argument kamarádky, že to nebylo drahé a že to nestálo ani dvě stovky je naprosto nesprávný. Když si uvědomíte, že denní dávka odpovídá skoro celému balení, nemusíme být ani žádní matematici nebo ekonomové, abychom si uměli spočítat, že měsíční dávka se pak bude dostávat do zajímavých částek.
Neztrácejte tak svůj čas a peníze metodou POKUS – OMYL a vsaďte na jistotu. Jak vybrat správný suplement právě pro Vás se dozvíte v mém oBooku 10 tipů jak vybrat správný doplněk stravy a potěšit tak svoje tělo i peněženku.